Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie Dukly Vozovny

Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubickém RC Žlutý Pes - Skalda, Bóďa a Dresik tam chodili na dnes již velice známé kapely Vypsaná fiXa, Volant, Znouzectnost či Visací Zámek. Všechno se ale začalo realizovat až když se Dresikovi dostala do rukou baskytara .... Jelikož Bóďa uměl hrát na kytaru, začali každý páteční odpoledne chodit do školy (byla to škola základní a měli zapůjčenou jednu učebnu), kde začali hrát přes gramce. Jelikož ale Dresik držel věc jako je baskytara poprvé v životě a Bóďa splácal pár akordů dohromady, jejich hraní nikam moc nevedlo. Potom do svých řad naverbovali harmóna Skaldu a nacvičili pár písniček od Tří sester, Mňágy a jinejch kapel. Pak je to ale nějak přestalo bavit a tak struny a klávesy na chvíli utichly. Novým impulsem k fungování kapely byl jejich první koncert. Konal se v jedné malé garáži v Petříkovicích u Trutnova, bylo narváno (asi 15 lidí) a spolu s kapelou jednoho kámoše tam vytvořili excelentní atmosféru. Koncertování je ale začalo bavit, a tak uspořádali koncert v hospůdce Bylanka ve Svítkově. Lidí už bylo podstatně víc, pařilo se neuvěřitelně, ale bez bicích to jaksi nemělo tu správnou šťávu. A tak se k Dukle přidal Čegy, což je asi nejvíce instrumentálně vybavený člověk v kapele. Po pár zkouškách byl koncert ve Štěnci a spolu s Chlapama z práce a Jimem Čertem to vlastně bylo jejich první společné vystoupení. Traduje se taky, že právě Jim Čert je naučil zpívat :-))))))))) --- citát: "Taky jsme tady spatřili poprvé kytarový komba".-- Pak se soustředili na tvorbu vlastních songů a vybavili se aparaturou. Jejich zatím největším úspěchem bylo vystoupení v RC Žlutý Pes a na koupališti Cihelna u příležitosti letních festivalů. Co dodat na závěr? Snad jen to, že historie pokračuje!!!

složení:

Roman Anděl (Bóďa) kytara, zpěv
Radovan Skalecký (Skalda ml.) harmoška, zpěv
David Skalecký (Skalda st.) harmoška, zpěv
Jiří Krupička (Krupa) bicí, řev, zvuky a pazvuky
Radim Drejsl (Dresik) basa

ALBA:Vydali tři alba které mě osobně se velmi líbí.
Jejich první album je: Dukla Vozovna Cvičná jízda
Album vzniklo v roce 2000.Obsahuje 14 treků.Ktere mají svižný rytmus a daji se poslouchat snad při každe situaci...

Druhé album jse nazývá:
Dukla Vozovna Zastávka Svět
 Tadle deska vznikla v roce 2003. Má nějakých čtrnáct písniček,který se bezvadně hoděj třebas na zahradní kalbu atak..

Jejich zatím poslední a né snad konečné album jse nazývá
Dukla Vozovna Mistři
Toto album vytvořili v roce 2005 takže celkem mladej matroš.Na desce je obsaženo 16 skladeb. Podle mě tojsou jejich nejlepší písničky.

A co říkam o Dukle jaa?? No vlastně jaksemse k Dukle vubec dostal. Poprvé jsem ji slyšel v jednom bajkovem videjku který se jmenuje Kolotoč 360 a strašně moc se mi zalíbila. tak jsem ji sháněl uplně všude. Nakonec segra měla kámošku ktera děla vnějake firmě co prodava CD tak jsemji dones kačky a dalami cedko. Dukla se mi líbí protože mají originalní texty u kterých se člověk zasměje a když jse zamyslí tak mu dojde žetoje celkem aji pravda.

tumáte s paru mptrojek: http://www.duklavozovna.com/mp3.html
http://www.freemusic.cz/dukla-vozovna/kapela_mp3.html

A co říkate vy??(přihoďte komentář:-) )

 
 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(ewženka, 15. 2. 2010 17:19)

jako Dukla je mazec skupina nej je panáček ale jako i jiný písně sou hustééééé